Pražírna kávy

Zelenou kávu pražíme v našich pražírnách,

díky tomu k Vám kává dorazí vždy čerstvá.

Pražírna kávy

Technologie v naší pražírně kávy

Technologie pražení se měnila několik staletí a neustále se zdokonaluje a vyvíjí. Jen nejmodernější pražírny umožňují dosáhnout nekompromisní kvality upražené kávy. Proto jsme hrdí, že pracujeme na špičkových amerických pražírnách LORING Falcon 15kg, LORING Nighthawk 7kg a Novoroaster 2kg a 1kg, které jsou synonymem pro absolutní špičku ve světě výběrové kávy. Každý jednotlivý roast je u nás evidován a data uložena do cloudového úložiště. Toto precizní sledování výrobního procesu nám dává jistotu zcela konzistentní kvality kávy upražené plně dle individuálních požadavků zákazníka.

Nejmodernější technické vybavení nám umožňuje kávu testovat před i po upražení. Díky pravidelným laboratorním testům máme jistotu, že jsme naší kávě zajistili skutečně ideální podmínky.

Proces pražení kávy

Pražení kávy je umění. Vyžaduje mistrovský cit a vášeň pro kávu, protože každé kávové zrno je jedinečné. Za své vlastnosti vděčí půdě, ze které při svém růstu čerpalo sílu, klimatu i nadmořské výšce. Naše sklady se pravidelně plní nejlepší zelenou kávou z různých koutů světa. Při pražení vždy respektujeme budoucí způsob přípravy kávy. Zrna proto pražíme v několika stupních, abyste vždy získali excelentní chuťový zážitek ve Vašem šálku.

Každá káva má u nás svůj originální pražící profil. Tedy přesně definovaný průběh pražení v čase. Měření teploty zrna probíhá při pražení kávy v reálném čase a celý proces je díky špičkové pražící technologii 100% replikovatelný s doslova ohromující přesností každého roastu.

Údaje o každé jednotlivé upražené dávce kávy uchováváme v cloudovém úložišti pro možnou zpětnou kontrolu. Upraženou kávu pravidelně testujeme v naší analytické laboratoři zaměřené na chemické atesty kávy.

Díky patentované technologii LORING jsme schopni uspořit až 83% energetických nákladů na pražení kávy. To pro nás mimo jiné znamená i výrazně nižší zátěž pro životní prostředí.

Individuální přístup k pražení kávy

Společně s našimi baristy a pražiči Vám vybereme tu nejlepší kávu na základě Vašich chuťových preferencí. Vytvoříme Váš individuální pražící profil, který zcela naplní Vaše chuťové představy. Každý si tak může definovat zcela individuální pražení pro jeho kávu.

A nejen to, naše kávy také originálně balíme. Individuální balení může sloužit i jako netradiční dárek pro Vaše zákazníky. Příběh Vaší kávy můžete spojit s konkrétní lokalitou, či netradiční číslovkou vyjadřující hmotnost kávy v sáčku, nebo osobním věnováním na etiketě každého balíčku Vaší kávy.