Váš svět kvalitní kávy

Jamaica Blue Mountain - gurmánský zážitek i bez kofeinu

Jamaica Blue Mountain Decaffeinated doplňuje současnou řadu exkluzivní kávy, kterou znalci z celého světa vyhledávají pro její plné aroma a rafinovanou chuť.

Společnost JABLUM Czech s.r.o. uvádí na český trh výjimečnou kávu Jamaica Blue Mountain Decaffeinated. Novinka doplňuje současnou řadu exkluzivní kávy, kterou znalci z celého světa vyhledávají pro její plné aroma, rafinovanou chuť, neobvyklou sladkost a silnou rozhodnou vůni. Tento jedinečný zážitek si mohou poprvé vychutnat i milovníci černého moku bez kofeinu, a to v zrnkové nebo mleté podobě.

„Tato výjimečná jamajská káva se připravuje ze zrn odrůdy Arabica – Jamaica Blue Mountain GRADE 1. Bezkofeinová verze se připravuje prostřednictvím tzv. švýcarského procesu, kdy je káva šetrnou metodou zbavena 99,9 procent kofeinu, a to bez jakýchkoliv chemikálií. Jde o proces, kdy se káva kompletně vylouhuje v horké vodě a páře a výluh se následně přefiltruje. Je z něho odstraněn uvolněný kofein. Díky opětovnému máčení zrn v již čistém výluhu bez kofeinu, obsahujícím pouze aromatické látky, je výsledná chuť dokonale vyvážená, stejně jako u klasické řady Jamaica Blue Mountain,“ přiblížil Petr Nývlt, ředitel společnosti JABLUM.

Jamaica Blue Mountain Decaffeinated

Jamaica Blue Mountain je díky silnému aroma a vyvážené kyselosti hodnocena jako jedna z nejlepších káv na světě. Zrna pochází z plantáží ve vysokých horách na východě Jamajky. Mají modrozelenou barvu a jsou obohacena kombinací příznivé nadmořské výšky, půdy bohaté na minerály a ideálního slunečního svitu. Jejich kvalita je dána vyšlechtěním druhu, stejně jako ručním sběrem, tříděním a zpracováním. Zrna se praží těsně před expedicí, což zaručuje jejich čerstvost u spotřebitelů kdekoliv na světě.

Káva Jamaica Blue Mountain Decaffeinated je k dostání ve vakuovém balení (227 gramů) s exkluzivním přebalem v podobě jutového pytlíku s vinětou JABLUM. Spolu s ní si pochutnáte i na vynikajících mandlích JABLUM obalenými v hořké čokoládě plné poctivého kakaa. Samozřejmě i tato káva je certifikována Coffee board of Jamaica. Milovníci černého moku tak mají jistotu, že si vychutnají skutečně nejkvalitnější kávu, odpovídající přísným požadavkům jamajského kávového certifikačního úřadu.

pdfTisková zpráva ke stažení