Jablum Czech s.r.o. Váš svět kvalitní kávy

ČeskySlovensky

Novinky - tiskové centrum

Coffee Club (1.11.2015)

Exkluzivní kávová značka Coffee Club nabízí náročným milovníkům kávy skutečný zážitek. Barvy, vůně a emoce z různých koutů světa na jednom místě. To je Coffee Club.

Káva je fenomén, který dává práci miliónům lidí na celém světě. Vytváří nová přátelství, je zdrojem poznání a vášně. Káva se pro mnohé z nás stala součástí našeho života. Začínáme s ní den, vychutnáváme si ji s našimi nejbližšími... V Coffee Clubu Vám servírujeme výběrové kávy s jasně daným původem či farmou, kde byla zrna sbírána. kolekci káv Coffee Club spoluvybírá a degustuje Michal Nováček, nejlepší český barista za rok 2012 a vítěz mezinárodní soutěže Barista Open v italském Trieste. Pro Vás, náročné milovníky kávy, tak hledáme jen skutečné lahůdky.

 

"Kávu vnímáme doslova všemi smysly. Vždy záleží na chuti, ale ​neméně důležitý je i způsob servírování, přátelé se kterými si šálek vychutnáváme. V Coffee Clubu Vám přinášíme výběrovou kávu. Naše práce začíná hledáním nejlepších kávových sklizní na plantážích a pokračuje v naší pražírně pečlivým pražením a balením kávy. Káva k Vám urazí dlouhou cestu, na jejímž konci Vás čeká opravdový zážitek. Zážitek pro Vás i Vaše přátele."  

Více informací o kávách Coffee Club na www.zijeme-kavou.cz .

Největší kávové centrum (2.6.2014)

V červnu jsme slavnostně otevřeli největší kávové centrum v České republice. Na ploše přes 350m2 najdete vše co s kávou souvisí.


Projekt Kávového centra vznikl v roce 2014. Jeho cílem je nabídnout milovníkům kávy na jednom místě vše co s kávou souvisí. Od zelené kávy, přes její pražení až po všechny myslitelné přípravy kávy a vlastní výrobu kávy. Samozřejmostí je pak moderně vybavené servisní centrum pro automatické kávovary.

Podívejte se na video ze savnostního otevření Kávového centra:

 

Káva Banua v síti DATART (10.4.2013)

Káva Banua si získává nové zákazníky v prodejnách DATART. 

Nově si příznivci profesionálně připravené kávy mohou v prodejnách Datart spolu s novým kávovarem, zakoupit také čerstvě praženou kávu Banua. Milovníci kávy ji najdou na pultech  obchodní sítě Datart na celém území České republiky.

„Banua café Vás přesvědčí o své jedinečnosti hned při jejím prvním ochutnání. Kdo hledá u kávy jemnou, lahodnou a lehce oříškovou chuť s minimální kyselostí a hořkostí, by měl vyzkoušet právě kávu Banua. Doporučuji ji ochutnet bez přidání cukru a mléka…“ představila kávu Lenka Matoušová, produktová manažerka značky Banua.

Kávu Banua nyní mohou milovníci kávy zakoupit také ve všech 31 prodejnách Datart v celé České republice.  Společnost Datart tak nabízí kompletní sortiment pro domácí přípravu kávy. Od mlýnků a kávovarů až po kvalitní čertsvě pražené kávy.

Zrna této 100% arabiky pochází zejména z vysokohorských plantáží mexického státu Chiapas. V nadmořské výšce více než 1100 metrů nad mořem získávají jemnou chuť s minimem kyselosti. Pečlivě vybraná zrna se praží podle chráněné receptury Banua těsně před expedicí, a to v České republice. Káva má říjemnou, lehce ovocnou vůni, mírnou kyselost a jemnou, spíše sladší chuť s tóny oříšku a čokolády.

Kromě specializovaných odborných prodejen s kávou si milovníci kávy mohou kávu Banua  zakoupit i ve značkovém internetovém obchodě Banua či u významných prodejců kávy. Káva Banua je balena také v dárkových setech spolu s originálními šálky.

Tisková zpráva ke stažení

Jamaica Blue Mountain - gurmánský zážitek i bez kofeinu (20.4.2012)

Jamaica Blue Mountain Decaffeinated doplňuje současnou řadu exkluzivní kávy, kterou znalci z celého světa vyhledávají pro její plné aroma a rafinovanou chuť.

Společnost JABLUM Czech s.r.o. uvádí na český trh výjimečnou kávu Jamaica Blue Mountain Decaffeinated. Novinka doplňuje současnou řadu exkluzivní kávy, kterou znalci z celého světa vyhledávají pro její plné aroma, rafinovanou chuť, neobvyklou sladkost a silnou rozhodnou vůni. Tento jedinečný zážitek si mohou poprvé vychutnat i milovníci černého moku bez kofeinu, a to v zrnkové nebo mleté podobě.

„Tato výjimečná jamajská káva se připravuje ze zrn odrůdy Arabica – Jamaica Blue Mountain GRADE 1. Bezkofeinová verze se připravuje prostřednictvím tzv. švýcarského procesu, kdy je káva šetrnou metodou zbavena 99,9 procent kofeinu, a to bez jakýchkoliv chemikálií. Jde o proces, kdy se káva kompletně vylouhuje v horké vodě a páře a výluh se následně přefiltruje. Je z něho odstraněn uvolněný kofein. Díky opětovnému máčení zrn v již čistém výluhu bez kofeinu, obsahujícím pouze aromatické látky, je výsledná chuť dokonale vyvážená, stejně jako u klasické řady Jamaica Blue Mountain,“ přiblížil Petr Nývlt, ředitel společnosti JABLUM.

Jamaica Blue Mountain je díky silnému aroma a vyvážené kyselosti hodnocena jako jedna z nejlepších káv na světě. Zrna pochází z plantáží ve vysokých horách na východě Jamajky. Mají modrozelenou barvu a jsou obohacena kombinací příznivé nadmořské výšky, půdy bohaté na minerály a ideálního slunečního svitu. Jejich kvalita je dána vyšlechtěním druhu, stejně jako ručním sběrem, tříděním a zpracováním. Zrna se praží těsně před expedicí, což zaručuje jejich čerstvost u spotřebitelů kdekoliv na světě.

Káva Jamaica Blue Mountain Decaffeinated je k dostání ve vakuovém balení (227 gramů) s exkluzivním přebalem v podobě jutového pytlíku s vinětou JABLUM. Spolu s ní si pochutnáte i na vynikajících mandlích JABLUM obalenými v hořké čokoládě plné poctivého kakaa. Samozřejmě i tato káva je certifikována Coffee board of Jamaica. Milovníci černého moku tak mají jistotu, že si vychutnají skutečně nejkvalitnější kávu, odpovídající přísným požadavkům jamajského kávového certifikačního úřadu.
 

Tisková zpráva ke stažení

 

Kavárny Banua přibývají, další v Prešově (25.7.2012)

Nejnovější kavárnu s prémiovou kávou BANUA najdete v Prešově. Po Bratislavě a Bojnici jde o třetí kavárnu otevřenou za českými hranicemi.
 

Nejnovější kavárnu s prémiovou kávou BANUA najdete od dnešního dne i v Prešově. Čeká na vás útulné prostředí plné dobrot, vyškolený personál a hlavně výtečný šálek kávy, který má na Slovensku stále více příznivců. Po Bratislavě a Bojnici jde o třetí kavárnu otevřenou za českými hranicemi.

„Banua café neřeší vzdálenosti, o čemž svědčí i otevření nového podniku v Prešově. Partnerská kavárna zde vznikla ze zájmu o prémiovou kávu Banua, stejně jako v dalších městech v Čechách či na Slovensku. Všechny partnerské kavárny mají velmi příjemné prostředí, výtečnou nabídku jídla a hlavně vyškolený personál, který vám připraví šálek z čerstvě pražené kávy Banua vždy ve stejné kvalitě. Majitelům kaváren totiž dodáme i špičkovou technologii pro přípravu kávy BANUA.“ přiblížila Lenka Matoušová, produktová managerka pro značku BANUA.

                  

Zrna této stoprocentní arabiky pochází zejména z vysokohorských plantáží mexického státu Chiapas. V nadmořské výšce více než 1100 metrů nad mořem získávají jemnou chuť s minimem kyselosti. Pečlivě vybraná zrna se praží podle chráněné receptury BANUA těsně před expedicí, a to v České republice. Káva má příjemnou, lehce ovocnou vůni, mírnou kyselost a jemnou, spíše sladší chuť s tóny oříšku a čokolády.

Partnerské kavárny Banua v Čechách najdete Liberci, v Mikulově, Mladé Boleslavi, Brandýse nad Labem a řadě dalších měst. Na Slovensku ve zmiňované Bojnici, Prešově či v Luxor café Bratislava. Kávu Banua si ale můžete zakoupit i ve značkovém obchodu BANUA na www.banua.cz. Kromě různých balení včetně dárkových zde najdete také hrníčky nebo výtečné mandle v čokoládě plné poctivého kakaa.

Tisková zpráva ke stažení

 

Setkání s Lucií Bílou u kávy BANUA (18.5.2012)

Při charitativním setkání u kávy BANUA jsme spolu s Lucií Bílou předali šek na částku 42.333 Kč Kontu Bariéry.

Káva BANUA a kávovary Jura byli hostiteli charitativního setkání s Lucií Bílou a Kontem Bariéry. Při setkání nad šálkem lahodné kávy BANUA jsme předali vítězi charitativní aukce nový kávovar z limitované edice JURA J9 piano white signovaný podpisem Lucie Bílé. Ke kávovaru vítěz aukce získává samozřejmě kávu BANUA po celý rok.

Společně s Lucií Bílou jsme pak předali Kontu Bariéry šek na 42.333 Kč - výtěžek z charitativní aukce. „Mám ráda dobrou kávu a zároveň ráda pomáhám tam, kde je to třeba. Proto jsem neváhala ani chvíli a přidala se k této prospěšné akci. Takových by mělo být více,“ řekla zpěvačka Lucie Bílá.

      

Předaná částka jde ve prospěch Konta Bariéry, sedmnáctileté Aničce, která má dětskou mozkovou obrnu a těžkou slabozrakost. Je to však neuvěřitelná bojovnice. Dar jí pomůže zajistit speciální odlehčenou tříkolku, díky které bude moci opět naplno prožívat společné výlety se svoji rodinou.

„I když Konto BARIÉRY vedu téměř dvacet let, nabídky, které dostávám od firem jako je JABLUM Czech s.r.o., mi nikdy nezevšední. Stejně jako nadšené maily od lidí, kterým jsme mohli díky nim pomoci. Už se těším na fotografie z výletu, na který Anička a její rodiče už brzy vyrazí. A vzhledem k zarytému boji o kávovar, který jeho cenu zvýšil téměř k hranici 43.000 Kč, budeme moci přispět ještě dalšímu člověku se zdravotním handicapem. Nakonec dovolte vzkaz pro šťastného kupce: Vždy, když si uděláte vynikající kávu z kávovaru Jura, oslaďte si ji pomyšlením, že jste někomu pomohli zlepšit jeho život. Díky!“ dodává Božena Jirků, ředitelka Konta BARIÉRY.

Na průběh akce se můžete podívat na fotografiích Lukáše Fronka.

 

Tisková zpráva ke stažení

 

JURA GIGA 5 - profesionální domácí barista (16.5.2012)

JURA přináší na český trh prémiovou novinku. Kávovar GIGA 5 s integrovanou funkcí Barista. Krok za krokem Vás provede přípravou...

Švýcarský výrobce kávovarů JURA přináší na český trh prémiovou novinku - automatický kávovar GIGA 5. Jde o první profesionální přístroj vhodný pro domácí i kancelářské využití, který je ztělesněním dokonalosti. Má dvojitý výkon, dva mlýnky, čerpadla i topné systémy. Umí připravit dvě rozličné kávy najednou, dokonce i ze dvou odlišných druhů kávy. Pokud dostanete chuť na nápaditější kávovou kreaci, provede vás její přípravou krok za krokem a vy můžete potěšit sebe i tu nejnáročnější návštěvu.

„Kávovar GIGA má v sobě uloženy recepty, díky kterým se z každého může stát profesionální barista. Jednoduché, intuitivní ovládání s TFT displejem a rotující nabídkou poskytuje dokonalý servis všem, kdo si kávovar zakoupí. Je vskutku ojedinělým přístrojem, ve kterém se snoubí švýcarská profesionalita se stylem a sofistikovaností,“ doplnil Petr Nývlt, ředitel společnosti JABLUM Czech, která je distributorem kávovarů Jura v České republice.

Dva profesionální keramické diskové mlýnky garantují preciznost mletí po dlouhé roky a umožňují zcela výjimečnou věc - „namixovat“ si vlastní kávu ze dvou rozličných druhů kávových zrn, například z prvního mlýnku použít 25 % a z druhého 75 % kávy. Díky velmi snadnému ovládání LCD displeje si tento zážitek může dopřát každý uživatel. Unikátní schopnosti doplňuje design přístroje, typický pro značku Jura. Kvalitní materiály, čisté linie a vynikající řemeslné zpracování zaujmou na první pohled.

GIGA 5 je první automatický kávovar od společnosti JURA, designovaný pro přípravu perfektního Caffe latte. Mléko a kávu umí ohřát současně, stejně jako napustit do šálku. Na závěr přidá trochu mléčné pěny a lahodný nápoj je hotov. Dvojitá výpusť, mistrovské dílo moderního inženýrství, rozděluje tekutinu do šálku nebo sklenice a můžete ji plynule nastavit výškově i šířkově.

Je libo například Marocchino, Pepresso, White Cool, cavé mélange, Shakerato, Red Cool či Mango Lassi? S kávovarem GIGA 5 si na své přijdou všichni labužníci a milovníci skutečně kvalitní kávy.

Prospekt JURA GIGA 5 ke stažení

Nový prospekt JURA 2012 (31.3.2012)

Společnost JURA vydala novinkový prospekt kávovarů pro rok 2012. Všechny novinky jsou již dostupné v obchodě JURA.

V průběhu letošního roku ve spolupráci se společností JURA představíme řadu novinek. Tou nejočekávanější je nová prémiová řada JURA GIGA. Všechny novinky již máme dostupné v našem e-shopu.

Otevíráme první BANUA café zónu (20.11.2011)

V centru Liberce jsme pro Vás otevřeli první BANUA café zónu. Přijďte ochutnat výbornou kávu BANUA s čerstvým croissantem.

Koncept rychlého občerstvení, kterým BANUA café zóna nahradila do té doby problematickou čekárnu jen obtížně uhlídatelnou před zásahy vandalů, podstatně přispěl ke zlepšení kultury cestování v Liberci. Dnes už se matky s dětmi nemusí bát odpočívat se svými ratolestmi v kulturním prostředí při vůni kávy a čerstvého pečiva.

Provozovatelé rychlého občerstvení ve spolupráci s firmou JABLUM Czech s.r.o. – výrobcem kávy BANUA – mohou počítat s kompletním kávovým servisem a podporou, což v praxi znamená plynulé dodávky kávy a spotřebitelských obalů, autorizovaný servis švýcarských profesionálních kávovarů Jura, navržení konceptu přípravy a prodeje kávy a ostatních kávových nápojů. Není bez zajímavosti, že směs kávy BANUA byla připravena tak, aby její charakter dokázaly podtrhnout právě automatické kávovary Jura. Kvalitní zrnka kávy BANUA pochází zejména z vysokohorských plantáží mexického státu Chiapas. V nadmořské výšce více než 1100 metrů nad mořem získává káva jemnou chuť s minimem kyselosti.

Kávu si můžete vychutnat ze stylového porcelánu buď přímo na místě, nebo odnést s sebou v kelímku z přírodního papíru. Tak tedy šťastnou cestu s šálkem dobré kávy BANUA.

Kvalitní káva pro domácí kávovary (20.10.2011)

Redaktoři z časopisu SELL zjišťovali jaká káva je nejlepší pro domácí kávovary. Ochutnali i čerstvě praženou kávu BANUA...

Kvalitní domácí automatické kávovary dnes připraví dokonalé espresso, cappuccino i další kávové speciality jedním stiskem tlačítka. Sebelepší kávovar ale neudělá aromatickou a chuťově lahodnou kávu, pokud do něho nenasypete kvalitní kávová zrnka.

Pro obchodníky je prodej kávy ke kávovaru další možností, jak  zákazníkovi dát důvod se do obchodu v budoucnu vrátit. Stále větší oblibu si u majitelů kvalitních kávovarů získává káva BANUA. Na český trh ji před časem uvedla společnost JABLUM Czech s.r.o., tu milovníci kvalitní kávy znají jako dovozce jedné z nejlepších káv světa, jamajské Blue Mountain.

BANUA - čerstvě pražená káva

Káva BANUA, 100% arabica, se připravuje výhradně z čerstvě pražených kávových zrn pocházejících z plantáží oblasti Chiapas v Mexiku a vybraných vysokohorských plantáží Latinské Ameriky. Díky nadmořské výšce 1 100 až 1 200 m n. m. se BANUA vyznačuje velmi mírnou kyselostí a jemnou chutí se stopami oříšků a čokolády. Zrna se praží v České republice, pro zajištění maximální čerstvosti kávy.

BANUA je v prodeji v zrnkové i mleté formě, která je vhodná pro přístroje určené k přípravě espresa, ale i pro překapávače. Balení v kvalitních třívrstvých 250g sáčcích s ventilky Aroma System je velmi důležité . Kávová zrna na vzduchu totiž velmi rychle ztrácejí aroma, což má negativní vliv na chuť připravované kávy. Pro domácnosti se proto velká balení kávy nehodí. Čtvrtkilové balení lze rychle spotřebovat, a užít si tak plnou chuť a aroma kávy BANUA.

Protože nás čerstvě pražená káva nalákala, rozjeli jsme se za její vůní do firmy JABLUM Czech s.r.o. Nad šálkem skutečně výborného espresa jsme si o kávě a jejím prodeji povídali  s Lenkou Matoušovou, produktovou manažerkou kávy BANUA:

Jak se dnes káva v retailových obchodech prodává?

Jako výrobce kávy BANUA věříme, že ke kvalitní kávě patří i kvalitní prodej. Všem obchodníkům proto poskytujeme proškolení  jejich pracovníků o kávě, základech přípravy kávy. Prodavači tak umí nejen zákazníkům nabídnout kávovar, ale zejména poradit v jeho používání a přípravě kávy.

Nabídka kávy v obchodě a znalosti prodejců se tak snadno odrazí ve zvýšeném zájmu zákazníků i o kávovary samotné.

Káva se ale asi těžko nabízí, když ji zákazník nemůže ochutnat?

Máte pravdu, jedno ochutnání vydá za tisíc slov. Pro obchodníky jsme proto připravili řadu novinek, kterými podporujeme prodej čerstvě pražené kávy BANUA v jejich obchodě. Jednou z možností je instalace našeho kávovaru přímo v obchodě u obchodníka. Ten má pak možnost zákazníkům nabídnout ochutnávku kávy BANUA.

Ne všude je ale možné ukázkový kávovar nainstalovat…

Ano, myslíme i na obchodníky, kteří nemohou ukázkový kávovar využít, nebo na internetový prodejní kanál. Velmi úspěšná jsou vzorková 100g balení kávy BANUA, která poskytujeme zdarma a obchodníci je využívají jako „dárky“ pro zákazníky k zakoupenému kávovaru. Káva BANUA je tak první volbou zákazníka pro naplnění nového kávovaru. Na základě této dobré zkušenosti se později zákazníci ke kávě BANUA rádi vracejí.

Nejsilnější částí roku je pro prodej kávovarů bezesporu vánoční období, jak je to s kávou?

Samozřejmě i pro nás je vánoční období velmi významné. Ve spolupráci se značkou kávovarů JURA připravujeme řadu prezentačních ochutnávek na vybraných akcích. Příznivci dobré kávy v naší vánoční nabídce naleznou velmi atraktivní dárková balení kávy BANUA s originálními šálky.

Nad šálkem dobré kávy BANUA v liberecké společnosti JABLUM Czech s.r.o. čas příjemně, ale velmi rychle uběhl. Rádi se však do této kávou provoněné firmy v budoucnu vrátíme. Na závěr dodejme poslední informaci. Do konce roku káva BANUA vstoupí také na slovenský trh.

Časopis SELL ke stažení
Článek ke stažení v PDF